Co to jest karboksyterapia i kiedy najlepiej ją stosować?

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia jest zabiegiem wykorzystującym dwutlenek węgla. Terapia w zależności od tego na jakim efekcie finalnym nam zależy, może być oparty na śródskórnej lub podskórnej, niezwykle przyjaznej aplikacji podawania kontrolowanych dawek specjalnego medycznego dwutlenku węgla za pomocą iniekcji wkłucia.

Zabiegu karboksyterapii — wskazania

Karboksyterapia posiada bardzo szerokie zastosowanie, a przeprowadzenie licznych badań jedynie potwierdziło ich skuteczność w wielu kwestiach. Jest to jedna z najlepszych metod jeśli chodzi o terapię ciała i twarzy.

 

Jakie są wskazania do zabiegu karboksyterapii?

– cellulit

– cienie i obrzęki pod oczami

– miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej

– profilaktyczne zabiegi anti-aging

– rozstępy

– obfite wypadanie włosów

– wiotkość skóry

Dlaczego karboksyterapia jest jedną z najbardziej skutecznych metod?

Miejscowe i jednocześnie kontrolowane podawanie medycznego dwutlenku węgla może mieć działanie dwufazowe – bio chemiczne i mechaniczne.

Działanie mechaniczne skupia się na zjawisku, które zostało już opisane ponad wiek temu przez jednego z duńskich fizjologów Christiana Bohra. Jest ono odpowiedzialne za bardzo silne rozszerzenie się naczyń, zwiększony przepływ krwi oraz wzrost stężenia tlenu w obszarze poddawanym zabiegowi. To rodzaj procesu, który powoduje powstawanie nowych naczyń krwionośnych, a także udrożnienie tych naczyń krwionośnych, które są zwężone. Są to zjawiska, które w dużym stopniu prowadzą do bardzo intensywnego dotlenienia obszaru poddawanego zabiegowi, poprzez dopływ substancji odżywczych oraz usuwanie produktów przemiany materii, czego wynikiem jest regeneracja. Poprzez kontrolowane wywołanie stanu zapalnego można doprowadzić do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, co bezpośrednio wpływa na ujędrnienie i wygładzenie skóry, a także redukcję cieni pod oczami.