Zamiatarki drogowe: elektryczne czy spalinowe?

Zamiatarki drogowe stanowią specyficzny rodzaj maszyn wykorzystywanych do utrzymania porządku w mieście. Pracują one niemalże każdego dnia zaczynając od wczesnej wiosny aż po późną jesień. Zimą, niektóre z nich mogą zostać przekształcone w niewielkie pługi odśnieżające chodniki. Zima to także dobry czas na konserwację i przeglądy techniczne tych maszyn.

Wiele osób zastanawia się, czy tak intensywna, wielogodzinna praca tych maszyn w terenie nie przyczynia się zbytnio do zanieczyszczenia środowiska. Smog, a także duża ilość pyłu zawieszonego to ogromny problem polskich miast. Okazuje się jednak, że maszyny te doskonale sprawdzają się w codziennej praktyce.

Modele spalinowe muszą spełniać restrykcyjne normy

Każda zamiatarka, która posiada silnik spalinowy musi spełniać restrykcyjne normy związane z tym, jak wiele zanieczyszczeń emituje ona do atmosfery. Tym samym, na ulice wyjeżdżają faktycznie te modele, które są pod tym kątem do tego dopuszczone.

Zamiatanie ulic odbywa się poprzez pracę szczotek obrotowych, które najczęściej znajdują się na froncie maszyny. Jednakże, aby ich bardzo szybki ruch nie powodował unoszenia się pyłu oraz kurzu- znaleziono odpowiednie rozwiązanie. Szczotki podczas swojej pracy są stale, na bieżąco zraszane, co pozwala skutecznie zwalczać kurz. Zamiatarki pracują więc w sposób nieinwazyjny tak, aby było to korzystne zarówno dla miasta jak i dla jego mieszkańców.

A czym wyróżniają się modele elektryczne?

Najnowocześniejsze modele zamiatarek są wyposażone w tak zwany napęd przyszłości- są to pojazdy całkowicie elektryczne. Modele takich zamiatarek ulicznych można znaleźć w przedsiębiorstwie Terberg Matec Polska. Firma ta specjalizuje się w dystrybucji różnego rodzaju zamiatarek o czym można się przekonać przeglądając stronę https://www.terbergmatec.pl/. Zamiatarki elektryczne to modele, które są w stanie na jednym, pełnym naładowaniu przepracować cały, 8- godzinny dzień pracy w terenie. Co równie ważne- można liczyć na naprawdę duży zasięg tych maszyn, co również jest istotne w przypadku ich codziennej pracy w terenie.

Zamiatarkę elektryczną można tak naprawdę doładować z każdego miejsca bezpośrednio z sieci. W przypadku kompletnego wyczerpania baterii wystarczają już zaledwie 2-3 godziny, aby pojazd mógł znów wyruszyć w teren. Co ważne, elektryczne modele zamiatarek są rozwiązaniem całkowicie przyjaznym i nieinwazyjnym dla środowiska. Dlatego też są uważane za najbardziej przyszłościowe rozwiązanie, które będzie za pewne coraz częściej wybierane.